Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 07 grudzień 2016 18:04

Wielka energia i szczytny cel

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W niedzielę Nysianie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca! Nyski Dom Kultury pękał w szwach podczas Charytatywnego Koncertu Finałowego III Nyskich Warsztatów Gospel ...

Nyski Dom Kultury pękał w szwach podczas Charytatywnego Koncertu Finałowego III Nyskich Warsztatów Gospel. Energia jaka wytworzyła się podczas tego niezwykłego wydarzenia wystarczyłaby do zasilenia kilku elektrowni atomowych.

image 

 Podczas koncertu finałowego uczestnicy III Nyskich Warsztatów Gospel stworzyli chór i zaprezentowali materiał muzyczny, nad którym pracowali podczas weekendu.

Wokalistom przewodził Instruktor z USA - dr Brian Fentress. Brian to popularna postać w świecie muzyki Gospel. Jest profesjonalnym muzykiem oraz instruktorem, który dorastał w towarzystwie tego gatunku muzyki. To prawdziwy mistrz w swoim fachu - prowadzi warsztaty w różnych zakątkach Polski i Europy. Charakteryzuje go przede wszystkim kompetencja oraz niespotykana energia na scenie, która podczas koncertów porywa nie tylko chór, ale również widzów, o czym można było przekonać się w niedzielę.  

image

 Rozentuzjazmowana publika co rusz podrywała się z siedzeń, stając się aktywnym uczestnikiem tego niezwykłego wydarzenia. Nyski Dom Kultury momentami drżał w posadach od energii, dawki muzycznych uniesień i emocji. Emocji, których nie mogło zabraknąć także ze względu na charytatywny charakter wydarzenia, bowiem przy okazji koncertu NWG zorganizowana została zbiórka. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Jacka Dziemieszonka, którego dotknęła poważna choroba.

image

 Więcej zdjęć na Facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/nysa.eu/posts/1268982086491414

 Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie