Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 03 styczeń 2018 15:10

Ścieżki-skróty dla pieszych gotowe

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Zakończyła się budowa skrótu łączącego osiedle Słowiańska z centralną częścią naszego miasta. Można już także korzystać ze ścieżki prowadzącej od Placu Paderewskiego do ul. Bohaterów Warszawy....

Gotowa jest już ścieżka pieszo-rowerowa łącząca osiedle Słowiańska z centrum Nysy. Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla czekali od wielu lat. Ścieżka prowadzi przez teren byłej FSD i jest elementem modernizacji całego obszaru dawnej fabryki.

Dzięki przejściu mieszkańcy zaoszczędzą sporo czasu i szybciej dostaną się do centralnej części Nysy. -  Można wyjść z domu na szybkie zakupy do miasta i nie trzeba dodatkowo nadkładać drogi.  - mówi Pani Katarzyna, mieszkanka osiedla Słowiańska. - Czekaliśmy tyle lat, w końcu ktoś o nas pomyślał. - dodaje Pani Weronika, która korzysta z przejścia codziennie. - Co rano chodzę tędy do pracy. Bardzo się cieszę, że ten skrót powstał.

image

image

image

Zakończył się także remont innego popularnego skrótu wykorzystywanego przez mieszkańców naszego miasta. Od kilkunastu dni ponownie można korzystać z łącznika między Placem Paderewskiego a ulicą Bohaterów Warszawy. Dodajmy, że gmina rozważa prowadzenie kolejnych prac rewitalizacyjnych na tym terenie.

image

image

Łukasz Bressa, Andrzej Babiński

Wydział Administracyjno-Organizacyjny