Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 15 maj 2018 10:49

Akcja "Posprzątajmy Europę"

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W ubiegły piątek młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie wzięła udział w sprzątaniu terenu wokół Jeziora Nyskiego. Akcja Let’s Clean Up Europe! organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów......

Akcja Let’s Clean Up Europe! organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, do którego, na zaproszenie Ministerstwa Środowiska, dołączyła również Gmina Nysa.

Oprócz uczniów z nyskiego Ekonomika w przedsięwzięcie zaangażowali się również członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Opolskiego Oddział Rejonowy w Nysie oraz pracownicy Agencji Rozwoju Nysy Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej EKOM Sp. z o.o., Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Urzędu Miejskiego w Nysie.

image

image

image

Uczestnicy akcji zbierali odpady w sposób selektywny, dzięki czemu z zebranych odpadów udało się odzyskać 120 kg szkła i opakowań z tworzyw sztucznych. Wszyscy zebrani mieli możliwość poznania zasad właściwego postępowania z odpadami u źródła oraz potrzebie redukcji odpadów. Przedsięwzięcie skierowane było w dużej mierze do młodzieży, która w przyszłości będzie mogła dalej angażować się w szerzenie idei odpowiedzialnego obchodzenia się z odpadami.

image

image

Akcja Posprzątajmy Europę! trwa od 1 marca do 30 czerwca br. – zachęcamy do podejmowania inicjatyw na rzecz czystości Europy.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny