Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 29 maj 2019 10:28

Gimnastycy znów z workiem medali

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W ubiegły weekend w Wieliczce odbyła się XXV ogólnopolska olimpiada młodzieży w sportach halowych w gimnastyce sportowej. Nasi reprezentanci przywieźli z tych zawodów aż 7 medali i uczestniczyli w 11 ścisłych finałach na poszczególnych przyrządach!...

Bardzo dobry występ zanotował Wiktor Lichwa, który na tych zawodach zdobył aż 3 medale, brązowy w wieloboju gimnastycznym i 2 srebrne w finale skoku oraz finale ćwiczeń na drążku.

Znalezione obrazy dla zapytania xxv ogólnopolska olimpiada młodzieży w sportach halowych

Gimnastycy znów z workiem medali

Kolejnymi medalistami tej imprezy  sportowej byli Jakub Sadza złoty medalista w finale skoku, Cezary Jaseniuk brązowy medalista w finale ćwiczeń na kółkach i Wojciech Dumański złoty medalista w finale ćwiczeń na koniu i srebrny medalista w finale ćwiczeń na kółkach.

Świetnie zaprezentowali się również debiutanci Szymon Szymański 8 miejsce w finale ćwiczeń wolnych, 6 miejsce w finale ćwiczeń na drążku, Rafał Pawlak 6 miejsce w finale ćwiczeń na kółkach i 7 miejsce w finale ćwiczeń na poręczach, Daria Wawrzyniak 7 miejsce w finale ćwiczeń na równoważni.

Gimnastycy znów z workiem medali

OPRÓCZ wymienionych powyżej w zawodach startowali:

Weronika Olszyńska  

Julia Zadrożna  

Maciej Hoszman

Michał Płoskonka

Karol Jary

Alan Białochławek

Gratulacje dla uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Nysie i trenerów: Maria Ratyńska-Bury, Ewelina Kowalska-Trela, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Mariusz Wroński, Artur Zamirski, Michał Paluch, Grzegorz Trela i Marcin Dmytrów.

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)