Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 19 lipiec 2019 16:13

Nyska Policja uczciła swoje święto

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Awanse, wyróżnienia, wiele ciepłych słów i pochwał od gości. Tak w skrócie wyglądały powiatowe obchody Święta Policji, które odbyły się w piątek, 19 lipca, tradycyjnie w Muzeum Powiatowym w Nysie....

Tegoroczne powiatowe obchody Święta Policji miały bardzo uroczysty przebieg. W tym roku przypada setna rocznica - 24 lipca 1919 roku do życia została powołana Policja Państwowa. W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze z powiatu nyskiego, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących na co dzień z Komendą Powiatową Policji w Nysie.

Podczas dzisiejszej uroczystości, policjantom wręczone zostały akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. Wyróżnieni również zostali funkcjonariusze i pracownicy Policji, którzy w sposób szczególny przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu nyskiego oraz promowania naszego regionu. Wyróżnienia wręczył starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz.

Wszystkim mianowanym i wyróżnionym, przełożeni oraz zaproszeni goście złożyli gratulacje i podziękowania za wzorową służbę, trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym powiecie.