wtorek, 08 październik 2019 11:31

Rostra krzewi ideę społeczeństwa obywatelskiego

Młodzi nysanie stworzyli Stowarzyszenie Myśli Lokalnej ROSTRA, które ma mocno promować lokalność, ale też historię i kulturę naszego miasta. Honorowy patronat nad inicjatywą objął Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny....

- Celem naszego stowarzyszenia jest służba lokalnej społeczności poprzez działalność edukacyjną, analityczną i naukową. Będziemy proponować m.in. cykle wykładów - mówi Katarzyna Rzepecka. Ich tematyka ma być różnorodna. - Zamierzamy wykorzystać dorobek nauk humanistycznych i społecznych. Chcemy poruszać tematy, którymi będzie zainteresowana lokalna społeczność z zakresu historii, archeologii, literatury czy sztuki - dodaje Tomasz Pełech.

Rostra krzewi ide spoBeczeDstwa obywatelskiego

- Stowarzyszenie ma być forum wymiany myśli, pomysłów, propozycji, które w przyszłości będą służyły samorządowcom nie tylko w Nysie, ale też na terenie naszego powiatu i województwa - mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny, który objął honorowy patronat nad inicjatywą. - Jestem przekonamy, że twórcy tego stowarzyszenia  będą dobierać kadry i wykładowców tak, by zachęcać do dyskusji o gospodarce, polityce, ekonomii i o  tym jaka Nysa powinna być w przyszłości i jak powinno wyglądać nasze województwo. - dodaje Nakonieczny.

Już dziś (08.10) pierwszy z wykładów organizowanych przez Rostrę, poświęcony idei reprezentacji politycznej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 w nyskim Muzeum.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny