Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /w.nysa/libraries/src/Cache/Storage/FileStorage.php on line 315
Umicore może budować fabrykę
Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na GŁOŚNICZEK, aby odsłuchać wyróżniony tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Wydrukuj tę stronę
środa, 13 listopad 2019 10:03

Umicore może budować fabrykę

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Jest zgoda na rozpoczęcie budowy fabryki Umicore w specjalnej strefie ekonomicznej. Firma od złożenia deklaracji o inwestycji w Nysie, musiała spełnić szereg wymaganych przy procesie inwestycyjnym procedur....

Pozwolenie na budowę oznacza, że ciężki sprzęt pojawi się na przygotowanym terenie jeszcze w tym miesiącu. Ambitne plany zakładają rozpoczęcie produkcji już w przyszłym roku.

Z budżetu gminy i dotacji europejskich trwa zbrojenie strefy i budowa dróg wewnętrznych. Z kolei Powiat Nyski planuje wyremontować główna drogę dojazdową, od ronda przy obwodnicy do Radzikowic.

Umicore zbuduje nowoczesny zakład produkcyjny materiałów katodowych, które wchodzą w skład baterii litowo-jonowych. Ponieważ będzie to zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny, firma zatrudni wielu wykwalifikowanych technicznie pracowników na wszystkich poziomach organizacji.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Kliknij na GŁOŚNICZEK, aby odsłuchać wyróżniony tekst! Powered By GSpeech