Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 12 marzec 2020 13:56

Rusza VI edycja Budżetu Obywatelskiego w Nysie

Napisał

Już po raz szósty startuje Budżet Obywatelski Gminy Nysa. Od 13 marca br. mieszkańcy mogą zgłaszać inicjatywy obywatelskie, które przyczynią się do pozytywnego rozwoju naszej Gminy. Wnioski przyjmowane będą do 23 marca br...

Głosowanie na poszczególne zadania trwać będzie od 27 maja do 9 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 26 czerwca.

Rusza VI edycja Budżetu Obywatelskiego '2020 w Nysie

Środki przeznaczone na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego zostały rozdzielone na cztery okręgi (trzy w mieście i czwarty wiejski). Nie więcej niż trzy projekty zostaną zrealizowane w okręgach miejskich, a nie więcej niż dwa w okręgu wiejskim. Celem  podziału jest równomierne rozłożenie inwestycji na mapie Gminy oraz zachęcenie mieszkańców do współpracy, zawiązywania koalicji oraz tworzenia lokalnych strategii i partnerstw. Do podziału ponownie jest 600 000 złotych.

Do wniosku zgłaszającego inicjatywę obywatelską, określającą zadanie, należy dołączyć listę poparcia co najmniej 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgów 1 – 3 (miasto Nysa)  lub 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgu 4 (sołectwa).

Zachęcamy, by składać wnioski w formie elektronicznej, przesyłając wypełniony formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wydział Administracyjno-Organizacyjny