Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 03 czerwiec 2020 14:33

Spotkanie o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w DPS-ach

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W środę, 3 czerwca, odbyło się kolejne spotkanie w sprawie omówienia aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu nyskiego. W spotkaniu uczestniczyli starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta nyski Damian Nowakowski oraz Tomasz Szurmak naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej...

Podczas spotkania zapoznano się z aktualną sytuacją w Domach Pomocy Społecznej na terenie powiatu nyskiego. Pracownicy DPS-ów przejdą powtórne testy na obecność koronawirusa. Testy będą wykonane w dniach 6 i 8 czerwca wśród pracowników wszystkich Domów Pomocy Społecznej działających na naszym terenie. Warto dodać, wyniki badań w kierunku COVID-19, prowadzonych wśród pracowników DPS wykonane w maju wyszły u wszystkich pracowników negatywnie. Przebadanych zostało 220 osób. 

Ponadto, podczas spotkania starosta  przekazał informację dotyczącą sytuacji w ZOZ ZOZ w Głuchołazach. Testy przeprowadzone wśród 53 pracowników są negatywne.

Rozmawiano o podjętych już działaniach i środkach zabezpieczających.

Sytuacja w powiecie nyskim jest stale monitorowana, regularnie odbywają się posiedzenia zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Nasze służby są w gotowości, mają wytyczone procedury. Codziennie przedstawiane są aktualne raporty o sytuacji epidemiologicznej w powiecie nyskim.

Spotkanie dotyczce aktualnej sytuacji epidemiologicznej