poniedziałek, 18 sierpień 2014 00:00

Folkowe święto w Nysie podczas festiwalu "Folk Fiesta" 2014

W tym roku do Nysy przyjechały zespoły chcące zaprezentować swoją kulturę m.in. z Włoch, Szwecji, Estonii, Rosji, Ukrainy oraz z Niemiec. Polskę reprezentował w dniu 16 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny....

IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Folk Fiesta” odbywa się w dniach od 15 do 17 sierpnia 2014 r. na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi. W tym roku do Nysy przyjechały zespoły chcące zaprezentować swoją kulturę m.in. z Włoch, Szwecji, Estonii, Rosji, Ukrainy oraz z Niemiec.

">

Polskę reprezentował w dniu 16 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Na ten koncert przyszły do Bastionu św. Jadwigi – podobnie jak w ubiegłym roku - tłumy Nysian oraz turyści. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych. Publiczność mogła zobaczyć widowisko złożone z muzyki, tańców ludowych oraz znanych pieśni, także zagranicznych, jak chociażby „O sole mio”. Zespół zachwycił kunsztem wykonania tańców i śpiewem, ale także strojami.

Na scenie w Bastionie św. Jadwigi, aż do niedzieli 16 sierpnia można było bezpłatnie oglądać występy międzynarodowych zespołów. Przed zabytkowym obiektem jest także kiermasz różnych produktów, rzemiosła, potraw regionalnych i rękodzielnictwa. Mieszkańcy miło spędzają czas korzystając także z kuchni fortecznej oferowanej w lokalach w Bastionie św. Jadwigi.

image image

Więcej o festiwalu na specjalnej stronie internetowej: www.folkfiesta.com

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)