środa, 20 sierpień 2014 00:00

Ciąg dalszy nastąpił – trwa budowa drogi w ulicy Karugi

Rozpoczął się II etap budowy drogi w ul. Karugi w Nysie. Za kwotę 237 tys. zł wykonany zostanie nowy 230 metrowy odcinek drogi na terenie osiedla wielorodzinnego. Utrudnienia drogowe zakończą się na przełomie października i listopada br....

Roboty drogowe na ul. Karugi w Nysie. Trwa II etap budowy nowego dojazdu dla mieszkańców osiedla o zabudowie wielorodzinnej. Powstanie nowy odcinek drogi o długości 230 metrów do włączenia z ulicą Kmicica. Przy drodze o nawierzchni z kostki betonowej wykonana zostanie też kanalizacja deszczowa. Koszt II etapu wyniesie 237 tys. zł. Utrudnienia w tym rejonie miasta powinny zakończyć się na przełomie października i listopada br.

image

Przypomnijmy, że gmina Nysa w 2013r. zrealizowała budowę 48 miejsc parkingowych w ramach I etapu przebudowy drogi na ul. Karugi w Nysie. Prace prowadzone były na terenie pagórkowatym w pobliżu fortyfikacji. Konieczne było wykonanie specjalnych betonowych wzmocnień skarpy ziemnej, aby można było bezpiecznie zaparkować samochodem. Nie istnieje już zagrożenie osunięcia skarpy na samochody. Wykonana została także droga dojazdowa do garaży znajdujących się na końcu ul. Karugi. Koszt I etapu wyniósł 445 tys. zł. W ramach robót wykonano: nawierzchnie dróg, chodników i parkingów, wzmocnienie skarp, mury oporowe z elementów żelbetowych, wzmocnienie skarpy oraz oświetlenie uliczne. W bieżącym roku na inwestycje drogowe gmina Nysa przeznaczyła 10,4 mln zł. w tym, miasto 5,9 mln zł i tereny wiejskie 4,5 mln zł.

Zdjęcia z I etapu budowy - 2013r.:

image

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)