Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 22 sierpień 2014 00:00

Czwartki lekkoatletyczne Nysa 2014 - ostatnie zawody

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

 

W dniu 21 sierpnia 2014r. na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się IV – ostatnie już zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych”. Do zawodów zgłosiło się 75 dzieci i młodzieży.

image 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

 

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód dziewcząt

I miejsce –  Laura Żukowska – czas 18,18 s

II miejsce – Hania Jurczyk – czas 18,78 s

III miejsce – Nina Tarasek – czas 19,00 s

 

Tor przeszkód chłopców

I miejsce – Jakub Zięcina – czas 23,72 s

II miejsce – Kamil Szczerski – czas 36,17 s

III miejsce – Tomek Olejniczak – czas 44,00 s

 

Rodzinny tor przeszkód

I miejsce – Laura Żukowska z mamą – czas 39,12 s

II miejsce – Jakub Zięcina z tatą – czas 40,57 s

III miejsce – Nina Tarasek z mamą – czas 41,03 s

 

Bieg na 50 m dziewcząt

I miejsce – Laura Żukowska – czas 12,12 s

II miejsce – Nina Tarasek – czas 14,21 s

III miejsce – Hania Jurczyk – czas 15,98 s

 

Bieg na 50 m chłopców

I miejsce – Michał Gorząd – czas 12,34 s

II miejsce – Jakub Zięcina – czas 14,68 s

III miejsce – Kamil Szczerski – czas 21,04 s

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I – II

Bieg na 100 m dziewcząt

I miejsce – Zuzia Król – czas 19,08 s

II miejsce – Ola Marala – czas 19,19 s

III miejsce – Milena Krupnik – czas 21,20 s

 

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Jakub Olejniczak – czas 18,63 s

II miejsce – Oskar Skirzewski – czas 19,24 s

III miejsce – Piotr Jasiński – czas 19,49 s

 

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Zuzia Król – 10,70 m

II miejsce – Martha Herman – 10,20 m

III miejsce – Ola Malara – 10,00 m 

 

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Piotr Jasiński – 24,00 m

II miejsce – Oskar Skirzewski – 22,50 m

III miejsce – Jakub Olejniczak – 21,00 m

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. III – IV

Bieg na 100 m dziewcząt

I miejsce – Daria Chmura – czas 18,33 s

II miejsce – Julia Sidzina – czas 18,78 s

III miejsce – Iwana Liber – czas 18,97 s

 

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Jakub Soloch – czas 17,06 s

II miejsce – Michał Raszczuk – czas 17,36 s

III miejsce – Daniel Hund – czas 17,38 s

 

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Milena Tarasek – 24,50 m

II miejsce – Julia Sidzina – 16,90 m

III miejsce – Daria Chmura  – 15,80 m

 

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Daniel Hund – 30,80 m

II miejsce – Tomasz Chudziński – 27,20 m

III miejsce – Jakub Soloch – 27,10 m

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. V - VI

Bieg na 100 m dziewcząt

I miejsce – Zuzanna Żukowska – czas 15,00 s

II miejsce – Maja Dumańska – czas 16,10 s

III miejsce – Izabela Klimczak – czas 16,28 s

 

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Denis Dudek – czas 15,84 s

II miejsce – Adrian Janczak – czas 17,40 s

III miejsce – Jakub Cieleń – czas 17,90 s

 

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Maja Dumańska – 22,30 m

II miejsce – Zuzanna Żukowska – 21,60 m

III miejsce – Izabela Klimczak  – 20,40 m

 

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Łukasz Matysiok – 34,60 m

II miejsce – Jakub Cieleń – 31,20 m

III miejsce – Tomasz Kłapkowski – 28,90 m

 

SZKOŁA GIMNAZJALNA

Bieg na 100 m dziewcząt

I miejsce – Gabriela Klimczak – czas 17,24 s

 

Bieg na 100 m chłopców

I miejsce – Wiktor Matysiok – czas 14,03 s

II miejsce – Patryk Zawadzki – czas 14,23 s

III miejsce – Mateusz Jemielewski – czas 16,07 s

 

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Gabriela Klimczak – 29,90 m

II miejsce – Agata Strama – 15,00 m

 

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Patryk Zawadzki – 63,90 m

II miejsce – Wiktor Matysiok – 59,00 m

III miejsce – Piotr Hajdas – 53,60 m

 

BIEG NA 400 m

Przedszkolaki - chłopcy

I miejsce – Jakub Zięcina – czas 2.03,38

II miejsce – Kamil Szczerski – czas 3.41,78

 

Szkoła Podstawowa I - VI - chłopcy

I miejsce – Denis Dudek – czas 1.14,02 s

II miejsce – Daniel Hund – czas 1.20,11 s

III miejsce – Michał Raszczuk – czas 1.23,61 s

 

Szkoła Gimnazjalna - chłopcy

I miejsce – Piotr Hajdas – czas 1.10,76 s

II miejsce – Patryk Zawadzki – czas 1.12,02 s

III miejsce – Wiktor Matysiok – czas 1.19,35 s

 

Dziewczęta OPEN

I miejsce – Zuzanna Żukowska – czas 1.21,28 s

II miejsce – Izabela Klimczak – czas 1.23,83

III miejsce – Agata Strama – czas 1.28,80

 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, napoje, słodycze oraz nagrody rzeczowe a zwycięzcy dodatkowo zostali odznaczeni medalami, które wręczali: Sekretarz Urzędu Miejskiego w Nysie – Michał Baziuk oraz Dyrektor Nyskiego Ośrodka Rekreacji – Mirosław Aranowicz. 

Uroczystego zamknięcia ostatnich już zawodów zorganizowanych w ramach „Czwartków lekkoatletycznych” dokonał Michał Baziuk. 

Nyski Ośrodek Rekreacji