Aktualności z powiatu

środa, 27 listopad 2019 11:51

Przenikanie – 70 lat stosunków polsko-chińskich

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W niedzielę, 24 listopada, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego z okazji 70 lat stosunków polsko-chińskich. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie...

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie Edward Hałajko.

Gala rozstrzygnięcia konkursu pn. „Przenikanie – 70 lat stosunków polsko-chińskich” odbyła się w Pałacu Sulisław. W programie uroczystości przewidziano także prezentację polskich projektów artystycznych skierowanych do odbiorcy chińskiego.

Wernisaż prac konkursowych uświetnił koncert muzyki poważnej w wykonaniu polsko-chińskiej pianistki Man Li Szczepańskiej, która wystąpiła wraz z córkami