Z powiatu

Polish Czech English German
piątek, 22 maj 2020 14:04

Mobilny punkt pobrań dla osób na kwarantannie w Głuchołazach

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

21 maja, w czwartek, został uruchomiony „mobilny punkt pobrań” zlokalizowany na parkingu szpitala Nr 1 SP ZOZ ZOZ Głuchołazy przy ulicy Skłodowskiej 16. Badanie w mobilnym punkcie pobrań dotyczy wyłącznie osób będących na kwarantannie...

Dzień wcześniej osoba podlegająca kwarantannie otrzyma sms z informacją, że może opuścić miejsce kwarantanny celem wykonania testu. Policja, która kontroluje obecność w domu podczas kwarantanny, będzie powiadomiona o tym fakcie.

Badanie w mobilnym punkcie pobrań jest wykonywane bezpłatnie w 12 dniu kwarantanny pod warunkiem, że do punktu pojedzie się własnym samochodem, bez kontaktu z innymi osobami. Na miejsce pobrań nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo.

Na badanie należy:

  1. zabrać dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL
  2. podczas wyjścia należy przestrzegać zasad higieny i społecznego dystansu, idąc do auta, założyć maseczkę, kichać we własny zgięty łokieć, zachowywać odległość 2 m od innych osób.

Test jest bezpłatny, ale może go wykonać wyłącznie osoba w 12 dniu kwarantanny. Jeśli się zgłosi w innym dniu, nie wykona testu.

Na miejscu nie należy wysiadać z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu.

Po wykonaniu badania wynik osoba zobaczy na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, oraz będzie o nim również poinformowana przez laboratorium.

Mobilny punkt pobraD dla osób na kwarantannie

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)