Fundacja Nasza Nysa

czwartek, 09 marzec 2017 08:27

Pierwsza w Nysie mobilna wystawa producentów urządzeń grzewczych

Napisał

We wtorek 7 marca gościliśmy w Nysie pierwszą mobilną wystawę producentów nowoczesnych urządzeń grzewczych: Defro, Galmet, Heiztechnik, Viessmann, Centrum Technologii Energetycznych oraz Mobilne Laboratorium POLoNEs...

2017 wystawa loga

Mając na względzie chęć poprawy stanu powietrza w Nysie Instytut Architektury i Urbanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie wraz z Fundacja Nasza Nysa przygotowali warsztaty dobrych praktyk w zakresie przeciwdziałania niskiej emisji pod hasłem „Ty też masz wpływ na smog”. Warsztaty odbyły się 7 marca 2017r. w Auli Collegium Artium PWSZ w Nysie przy ul. Obrońców Tobruku 5. Czterogodzinne warsztaty rozpoczęły sie o godz. 16.00.

Mobilna wystawa nowoczesnych urządzeń grzewczych

Wystawa była imprezą towarzyszącą warsztatom dobrych praktyk i rozpoczęły się o godz. 15.00 - była zlokalaizowana obok Collegium Artium.

2017 wystawa Collegium Artium PWSZ Nysa

2017 wystawa autobus 1a tz

Specjalny autobus "SMOG" dowoził chętnych na wystawę i warsztaty. Właśnie rusza po kolejnych.

Wystawa była skierowana zarówno dla tych, którzy chcą poznać sposoby palenia w starych piecach, jak i dla osób myślących o zainwestowaniu w nową instalację grzewczą. Na wszystkich stanowiskach firmowych kompetentntni doradcy prezentowali przywiezione nowoczesne systemy grzewcze. Najczęściej były to nowoczesne kotły 5 klasy emisji, służące do spalania peletu, ekogroszka, a nawet owsa. Prezentowali również systemy grzewcze oparte na odnawialnych źródełach energii - panele i kolektorysłoneczne ora pompy ciepła oraz inteligentne systemy sterowania temperaturą w pomieszczeniach.

Kompetentni wystawcy zaprezentowali działanie poszczególnych instalacji (rozpalone kotły), podpowiadali jak zmniejszyć koszty ogrzewania, jak otrzymać dofinansowanie itd. Zaprezentowali instalacje, na które można dostać dofinansowanie lub uzyskać pożyczkę na preferencyjnych warunkach.

" style="text-align: center;">
Krótka relacja z warsztatów i wystawy (po drugiej minucie kroniki)

Więcej informacji o wystawie >>

Defro

Defro z siedzibą w Strawczynie jest największym w Polsce producentem kotłów na paliwa stałe i jedenym z największych w Europie. Przedsiębiorstwo posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski. Co roku trafia 35 000-40 000 kotłów na rynek krajowy i na eksport.

2017 wystawa Defro 1 tz

Galmet

Galmet to firma rodzinna z siedzibą w Głubczycach. Ma 35-letnie doświadczenie w branży grzewczej. To jeden z największych producentów urządzeń grzewczych w kraju i eksporter do prawie 30 krajów świata. Specjalnością firmy jest technika grzewcza i hybrydowe systemy grzewcze. W ofercie posiada kotły C.O. z podajnikiem i bez, zestawy solarne, pompy ciepła i ogrzewacze wody.

2017 wystawa Heiztechnik 3 mk

Heiztechnik

Przedsiębiorstwo Produkcyjne Heiztechnik z siedzibą w Skarszewach jest producentem nowoczesnych kotłów na paliwa stałe.

2017 wystawa Heiztechnik 4a tz2017 wystawa Heiztechnik 1 mk2017 wystawa Heiztechnik 2 mk

Mobilne Laboratorium POLoNEs

Ciekawie prezentowało się Mobilne Laboratorium POLoNEs (Przyczyny – Ograniczenie – Likwidacja Niskiej Emisji) Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Jest to mobilna ekspozycja, wyposażona w elementy dydaktyczne, pozwalająca na badanie / porównanie emisji zanieczyszczeń przez dwa kotły - kocioł starego typu oraz nowoczesny kocioł 5 klasy emisji. Różnice mozna było śledzić na licznych miernikach (układ analizujący skład spalin i jakość powietrza w okolicy). Jednak rzut oka na obydwa kominy pozwalał jednoznacznie stwierdzić który piec emituje więcej zanieczyszczeń.

2017 wystawa Mobilne Laboratorium POLoNEs 2 tz

2017 wystawa Mobilne Laboratorium POLoNEs 3 tz

Viessmann

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej.

2017 wystawa Viessmann 3 tz2017 wystawa Viessmann 1 tz2017 wystawa Viessmann 1 mk

Fotografie: Tadeusz Zdanowicz i Michał Kaczmarzyk

2017 warsztaty plakat m